Alesta Hair İstanbul

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Ana Sayfa > Saç Ekimi Nedir

SAÇ EKİMİ

Geçmişten günümüze saç, hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir faktör olmuştur. Saçların seyrek veya gür oluşuna göre kişinin özgüven seviyesi de azalmakta veya artmaktadır. Ayrıca sağlıklı bir saç, günümüzde, karşı cinse karşı çekici ve güçlü görünmenin de bir yolu haline gelmiştir. Bu yüzden saç kaybı, özellikle son yıllarda, özgüven kaybına ve psikolojik bir takım sıkıntılara da sebebiyet vermektedir. Saç kaybıyla oluşabilen bu tür negatif durumların giderilmesi için yaptığımız ve özlediğiniz saçınızı yeniden çıkartan tibbi müdahale, saç ekimi nedir sorusunun kısa cevabı olabilir.

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

En basit anlamda saç ekim; ense bölgesinde yer alan donör bölgesinden toplanan saçların seyrelmiş veya saçsız kalmış bölgelere transfer edilmesidir. Konuda uzman doktorları ve teknisyenler tarafından operasyon odasında gerçekleştirilen, ortalama 6 ila 8 saat arasında süren bir operasyondur.

SAÇ EKİMİNİN TEMEL AŞAMALARI

Saç ekim operasyonunu üç temel aşamada gerçekleştiririz;

1. Saç köklerinin toplanması

Donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE motoru ile tek tek toplanır. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Greft adı verilen bu köklerin her biri ortalama 2-3 kıl içerir.

2. Kanalların açılması

Kanalların, bulunduğu bölgeye göre doğru büyüklükte ve derinlikte açılması nakledilen saçların çıkma oranını etkiler. Ekilecek saç kökü büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanal açılmasına dikkat edilmelidir. Kanalın açısı da en doğal görünümün elde edilebilmesi için iyi ayarlanmalıdır.

3. Köklerin açılan kanallara ekilmesi

Son aşamada toplanan kökler açılan kanallara 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanır.

SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGUNDUR?

Saç açıklığı, kapanmayan kişilere yapılır. Bu operasyonu yaptıracak kişinin sağlığı açısından sorunlara sebep vermemesi gereklidir. Testlere göre operasyon uygun bir şekilde uygulanır.

İlk önce yapılacak şey saç ekim operasyonuna uygun olacak saç analizidir. Kel olan bölge ve saçların sağlığı gibi durumlara bakılır. Kişinin saçlarının istenilen şekillerde eklenmesi gereklidir.

Bu operasyon bebekler ve yaşlı kişilere uygulanmaz. Çocuklar için ise bazı testlere gerek vardır.

SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Saç ekim avantajları, saç dökülmelerinde ortaya çıkan özgüven eksikliğini giderir. Doğal ve güzel bir görünüm sağlar.

SAÇ EKİM SONUCU NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

Operasyondan sonra sonucun ne zaman görüleceği kişiden kişiye değişir. Ancak saç ekimi yaptırdıktan sonra kesin sonuçları 9-12 ay arasında görebilirsiniz. Bu durum çevresel faktörler ve saç tipine göre farklılık gösterir.

SAÇ EKİMİ SONRASI SAÇ NASIL YIKANIR?

Saç ekimden sonraki ilk 48 saat önemlidir. İki gün boyunca hassas davranılması gerekir. Saç ekimi sonrası kabuklanan yerlerin iyice temizlenerek hava alınması sağlanır. İlk yıkamada hassas olmak gereklidir.

Saç ekimi uyguladığımız alana krem süreriz. Krem çok fazla sürülmemelidir. Krem ortalama 1 saat civarı kalır ve saçlar yıkanır. Durulama ılık su ile olmalıdır.

Saç dökülmeleri görülen bölgede, başarılı bir sonuç verir. Hem erkekler hem de kadınlar için uygulayabilir. Saçlar yeniden çıktıktan sonra tekrar dökülme gibi durumlara neden olmaz.

SAÇ EKİMİNİNDE KULLANILAN TEKNİKLER

  • Normal FUE Saç Ekimi
  • DHI Saç Ekimi (Tıraşsız)
  • Safir FUE Saç Ekimi

SAÇ EKİMİ FİYATLARI 2022

Dünya’da en yaygın fiyatlandırma şekli olan greft başına fiyat verme işlemi günümüzde Türkiye’de pek yaygın değildir. Saç ekimi fiyatları genelde operasyon başı paket fiyatlar şeklinde sunulmaktadır. Bu fiyatlar da klinikten kliniğe paketin detayına ve verilen hizmetin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.
Saç ekimi fiyatları bir hasta için de en ideal olacak seçimse, bir piyasa araştırması yaparak birbirine yakın fiyatlardaki paketlerden detayları ve servis kalitesi en yüksek olanı seçmesi olacaktır.

Saç ekimi fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgi almak için sitemizden form doldurmanız yeterlidir.

Sayfayı Paylaşın
×

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

× HEMEN FİYAT ALIN!